NEJČASTĚJŠÍ CHYBY VE FRANCOUZŠTINĚ

produkt1
produkt1
Náhled:

Autor: PhDr. Ladislava Miličková, CSc.

 

Publikace je určena pro středně pokročilé a pokročilé studenty francouzštiny a pro všechny, kteří se chtějí v tomto jazyce zdokonalit.

V přiručce jsou uvedeny nejčastější chyby, kterých se dopouštějí čeští mluvčí, když mluví francouzsky. Tyto chyby lze rozdělit do tří kategorií. První jsou případy, kdy jev je obtížný sám o sobě ve francouzštině a čeština podobný jev nezná (např. používání subjonctivů ve francouzštině). Druhou,  nejpočetnější kategori, tvoří případy, kdy francouzština a čeština používají podobné, ne však stejné jazykové prostředky. Třetí kategorie zahrnuje chyby vzniklé z odlišností spojených s přirozeným vývojem jazyka, odlišných reálií. Chyby všech tří kategorií jsou francouzskými mluvčími silně pociťovány, brání správnému dorozumění.

Základní hesla jsou řazena abecedně, a to podle správného znění. V levém sloupci jsou uvedeny nesprávné obraty ovlivněné češtinou, v pravém sloupci pak správné. Tam, kde to pro nesnadnost jazykového jevu je nutné, je uveden stručný teoretický výklad.

V textu je prezentována francouzská jazyková norma, v několika  případech jsou uvedeny i obraty hovorové.

 

Formát A5, brožovaná vazba, barevná laminovaná obálka, uvnitř jedna barva, 152 stran.

Cena pro knihkupce: 129 Kč